poniedziałek, 19 listopada 2012

Krem na powieki i pod oczy.

LIRENE – biokrem ujędrniający VS. ZIAJA – krem rozjaśniający z bławatkiem.

Witajcie Moi Kochani.

W dniu dzisiejszym zrobimy sobie porównanie dwóch kremików pod oczy i na powieki LIRENE vs ZIAJA.

Zacznijmy od pierwszego czyli KREMIKU LIRENE.





 







OD PRODUCENTA:



Krem przeznaczony jest do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu, która potrzebuje efektywnej kuracji kondycjonującej. Intensywna i skuteczna formuła, oparta na wybranych naturalnych składnikach, działa wygładzająco, intensywnie nawilżająco i uelastyczniająco. Krem odpowiedni dla wszystkich rodzajów cer, oraz dla osób w róznym wieku. Rozpiętość wiekowa to 20-60+.

Działanie.

Formuła kremu oparta została o naturalne, biologicznie czynne ekstrakty roślinne, niezbędne do zachowania doskonałej kondycji delikatnej skóry wokół oczu. Krem intensywnie regeneruje oraz wzmacnia strukturę skóry, czyniąc ją optymalnie napiętą i zregenerowaną. W efekcie skóra wokół oczu jest doskonale nawilżona, napięta i gładka, odzyskuje młody wygląd bez zmarszczek i cieni.

Skład:

Wyciąg z pestek jabłek błyskawicznie ujędrnia i uelastycznia skórę oraz stymuluje proces regeneracji naskórka.
Wyciągi z płatków malwy i miłorzębu japońskiego pobudzają proces dotleniania komórek, likwidując efekt zmęczenia.
Gliceryna i allantoina przywracają skórze utraconą jędrność i elastyczność.
Proteiny jedwabiu regulują nawilżenie skóry i zapobiegają przesuszeniu.

MOJA OPINIA:
Krem o bardzo przyjemnej konsystencji, dość szybko się wchłania ale pozostawia delikatny film ochronny na skórze. Oczywiście nie ukrywajmy ale jeśli smarujemy skórę szczególnie wokół oczu raz na jakiś czas i żądamy spektakularnych efektów to od razu dajmy sobie spokój. Nasza skóra ma różną grubość w zależności od partii ciała. Jej grubość wacha się między 0,5 – 5 mm. Grubość skóry na powiekach i pod oczami to - 0,5 mm, więc jak widzicie skóra jest bardzo delikatna i cienka. Na logikę, nie możemy używać bardzo silnych kremów bo to może powodować podrażnienia, pieczenie i swędzenie skóry wokół oczu, czasami możliwa jest nawet wysypka.
Wiec Kochani kremy pod oczy i na powieki nie będą dawały tak szybkich rezultatów jak kremy np do skóry twarzy. Potrzeba czasu żeby efekt nas zadowolił. Biokrem LIRENE jest produktem który mogę polecić każdemu, cena to ok 17 zł. Dostępny jest w każdej drogerii.
Kremik nie uczula i co najważniejsze nie waży się pod makijażem, ale pamiętajmy że gdy smarujemy ogólnie twarz kremem musimy odczekac 10-25 min aż krem się wchłonie, nadmiar możemy usunąć chusteczką i dopiero przystępujemy do nałożenia podkładu.



A teraz drugi krem pod oczy i na powieki rozjaśniający cienie z bławatkiem – ZIAJA.
















Przeznaczony do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu w każdym wieku. Lekki, nieperfumowany krem do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu.
  • Rozjaśnia cienie pod oczami oraz wyraźnie zmniejsza ich widoczność.
  • Nawilża, tonizuje i lekko napina naskórek.
  • Aktywnie odżywia oraz doskonale uelastycznia skórę.
  • Skutecznie wygładza drobne zmarszczki.

Zawiera w składzie:

witaminy A i E prowitamina B5

WITAMINA A
jest niezbędna do regeneracji komórek w warstwie podstawnej naskórka;
  • poprawia strukturę warstwy rogowej, a tym samym wzmacnia funkcje obronne skóry i zapobiega wysuszeniu skóry (utracie wody);
  • zmniejsza przebarwienia i plamy;
  • chroni przed działaniem wolnych rodników i zapobiega starzeniu się skóry;
  • reguluje procesy keratynizacji naskórka;
  • wywiera znaczący wpływ na równowagę wodno-tłuszczową, dzięki czemu ogranicza szorstkość i złuszczanie naskórka;
  • uczestniczy w prawidłowym wzroście włosów i paznokci;
  • wspomaga leczenie trądziku.
Witamina A stosowana w kosmetykach występuje w trzech formach: palmitynianu retinolu (najsłabsza forma witaminy A), retinolu (czysta postać witaminy A, najczęściej stosowana ) i kwasu retinowego (o najsilniejszym działaniu).Palmitynian retinolu zawarty w kosmetykach działa wprawdzie słabiej w porównaniu np. Z kwasem retinowym, jednak właśnie dzięki tej właściwości zawierającego preparaty mogą być stosowane przez osoby ze skórą nadwrażliwą, a także np. przez nastolatki do wygładzania skór trądzikowych lub po leczeniu kwasem retinowym.Witamina A najpierw wpływa na powierzchowną warstwę naskórka, wygładzając ją i rozjaśniając. Dezaktywuje również wolne rodniki, które są jednym z czynników powodujących starzenie się skóry. Gdy przeniknie w głąb naskórka, poprzez uwolnienie cytokin pomaga w tworzeniu włókien kolagenowych w skórze właściwej, poprawiając jej elastyczność i jędrność.Witamina A w widoczny sposób korzystnie wpływa na skórę przedwcześnie starzejącą się w wyniku działania słońca. Taką skórę, oprócz szybko powstających zmarszczek, charakteryzują plamy i przebarwienia, nierówny koloryt, zaburzenia rogowacenia naskórka. Kosmetyki z witaminą A rozjaśniają koloryt, wybielają plamki pigmentacyjne, wygładzają cerę i likwidują ogniska nieprawidłowego rogowacenia.Stosowanie kosmetyków zawierających w składzie witaminę A działa stymulująco na komórki skóry właściwej, poprawia jej elastyczność, odżywia, zapobiega procesom wiotczenia. Ponadto działa przeciwrodnikowo, dzięki poprawie ogólnej kondycji skóry.Witamina A potrafi "zdziałać cuda". Przywraca blask i młodość skórze zniszczonej w wyniku zbyt intensywnego korzystania ze słońca.



Witamina E
Należy do grupy związków zwanych tokoferolami. W kosmetykach witamina E dobrze się wchłania i skutecznie poprawia wygląd skóry.

Jak działa witamina E na skórę:

  • ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych, chroniąc przed utlenieniem i zniszczeniem warstwę lipidową naskórka;
  • zapobiega wysuszeniu skóry i powstawaniu stanów zapalnych;
  • zmniejsza rumień i obrzęk spowodowany promieniowaniem ultrafioletowym;
  • sprzyja tworzeniu kolagenu, poprawia elastyczność i wygładza skórę;
  • doskonale nawilża skórę;
  • przeciwdziała zmianom starczym, pomaga w likwidowaniu tzw. plam starczych, czyli przebarwień skóry, najczęściej pojawiających się na twarzy i dłoniach.
W kosmetykach witamina E często jest łączona z witamina C. Obie działają antyrodnikowo, dlatego są tak potrzebne skórze. Witamina E jest zlokalizowana na błonach komórkowych naskórka i skóry. Jako pierwsza odpiera napaść wolnych rodników – działa „na pierwszej linii frontu”. Dlatego po walce wymaga regeneracji, ponieważ wolne rodniki utleniają ją, co powoduje zahamowanie jej aktywności. Rolę „drugiego frontu” przejmuje wtedy witamina C, która znajduje się we wnętrzu komórki. Po cyklu przemian witamina E może znowu być aktywna.Zdrowa i młoda skóra broni się przed utleniającym działaniem wolnych rodników dzięki wzajemnie odnawiającemu się systemowi tych witamin. Jednak skóra narażona na uszkadzający wpływ środowiska, a szczególnie promieniowanie ultrafioletowe wymaga podreperowania tych strat. Dlatego ważne jest systematyczne stosowanie preparatów zawierających obie witaminy ochronnego systemu.
Prowitamina B5



Jak działa na skórę:
  • wykazuje właściwości nawilżające, dzięki zdolności zatrzymywania wody w skórze;
  • łagodzi uczucie napięcia w skórze, zmiękcza naskórek;
  • przyśpiesza procesy gojenia mikro- i makrourazów skóry powstających w wyniku działania czynników mechanicznych, jak również oparzeń słonecznych i dermatoz;
  • działa osłaniająco na skórę wrażliwą, łagodzi podrażnienia i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu naskórka.



Wyciąg z bławatka.



Kwiaty bławatka wyróżniają się wśród zbóż intensywną niebieskofioletową barwą. Dla rolników stanowi utrapienie, natomiast w medycynie naturalnej jest cenioną rośliną leczniczą.

Chaber bławatek - skład i działanie

W składzie chabra bławatka (Centaurea cyanus) wyróżnić można flawonoidy, garbniki, sole mineralne (głównie mangan i potas), witaminę C, kwasy organiczne oraz antocyjany, które nadają kwiatom charakterystyczną barwę. Składniki te decydują o moczopędnych, przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, przeciwkrwotocznych i żółciopędnych właściwościach wyciągów z bławatka.

Surowiec leczniczy

Surowcem leczniczym są zewnętrzne kwiaty bławatka, bez kielicha.

Zastosowanie wewnętrzne chabra bławatka

Chaber bławatek stosowany jest przede wszystkim w chorobach układu moczowego, takich jak: infekcje dróg moczowych, kamica nerkowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza. Ponadto zalecany jest przy niestrawności oraz lekkich schorzeniach wątroby i woreczka żółciowego.

Zastosowanie zewnętrzne chabra bławatka

Napar z bławatka, często w połączeniu z kwiatami rumianku i zielem świetlika, zalecany jest do przemywania oczu przy zapaleniu spojówek. Stosowany jako płukanka łagodzi stany zapalne gardła i jamy ustnej, wcierany w skórę głowy pomaga w leczeniu łupierzu, natomiast jako dodatek do kąpieli zalecany jest przy grzybicy i podrażnionej skórze.

Chaber bławatek w kosmetyce

Wyciąg z bławatka znajdziemy w kosmetykach pielęgnacyjnych do cery naczynkowej i podrażnionej, kremach rozjaśniających pod oczy, a także w płynach do higieny intymnej i szamponach przeciwłupieżowych.

Może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe. Produkt testowany dermatologicznie pod kontrolą lekarzy okulistów.



MOJA OPINIA:

Krem o bardzo lekkiej konsystencji, bardzo szybo sie wchłania. Jego wchłanialności i lekkości jest o wiele większa niż biokremu z Lirene, nie pozostawia ochronnego filmu na skórze. Jest bardzo wydajny. Niestety bywa tak że osoby z bardzo wrażliwą skórą wokół oczu moga mieć nieprzyjemne uczucie pieczenia oraz delikatne podpuchnięcie powiek, mi się to przydarzyło :( Wiec, jeśli macie możliwośc najpierw przetestować krem a dopiero dokonać zakupu to zróbcie to:)



Mam nadzieję że dzisiejszy post bjest dość wyczerpujący. Jednocześnie chciałam Was przeprosić za długa nieobecność spowodowaną przeprowadzką.
Buziaki Marta.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz